GRA TERENOWA

Jest to zabawa organizowana  zwykle na świeżym powietrzu, w formie zbliżona do znanych nam z dzieciństwa „podchodów”. Indywidualnie lub zespołowo należy pokonać trasę wyznaczoną strzałkami lub za pomocą innych wskazówek (np. mapy) i jak najszybciej dotrzeć do celu, po drodze realizując różne zadania. O atrakcyjności gry decyduje fabuła (temat przewodni) wiążąca pozornie oderwane od siebie elementy w całość oraz walory estetyczne pleneru w jakim się odbywa.

GRA EKONOMICZNA

Uczestnicy zostają podzieleni na kilkuosobowe ekipy, których celem jest zdobywanie surowców, sprzedawanie ich po ustalonych kursach, a następnie inwestowanie zysków w nowe produkty. Zabawa ta rozgrywa się w terenie, na ściśle określonym obszarze. Który zespół podejmie najtrafniejsze decyzje i najlepiej zainwestuje swoje środki? Kto okaże się potentatem, a kto zostanie z niczym? Gra angażuje uczestników ruchowo oraz pozwala na wykazanie się sprytem i „głową do interesów”.

RAJD

Jest to kolejna propozycja spędzenia czasu w plenerze. Uczestnicy pokonują pieszo wyznaczoną trasę,  mierząc się po drodze z przygotowanymi wcześniej atrakcjami i  własnymi słabościami (np. zmęczenie). Rajd doskonale spaja grupę i jest możliwy do zrealizowania o każdej porze roku. Organizujemy rajdy integracyjne lub na orientację na terenie Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W zależności od potrzeb proponujemy indywidualnie opracowany scenariusz. Rajd kończy ognisko i pieczenie kiełbasek.